kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

Címkék: a roma milan inter totti gól fiorentina serie palermo

Mancini góljával a Roma otthon tartotta a 3 pontot. Szoros mérkőzés sikeredett, még annak ellenére is, hogy a Palermo 10 emberrel fejete be a találkozót, melyet mindössze 33000 ember látott annak ellenére hogy szombat este volt.
A Roma szinte végig támadott a kilencven perc során, ám ehhez képest kevés helyzetet dolgozott ki egy roppant defenzív felfogásban futballozó Palermo ellen.

Szinte az egész első félidő ugyanabban a mederben zajlott, a Roma rendkívül sokat birtokolta a labdát, a Palermo csak a masszív védekezésére koncentrált, mely eredményesen és jól működött. A hazai csapatnak persze kicsit több szerencsével gyorsabban sikerült volna eldöntenie a meccset, mert Perrotta például már a negyedik percben nagy helyzetbe került egy löbbölt átadás után, ám a kapuval szemben mellé lőtt. Voltak ezen kívül is még veszélyes támadásai és lövései a Romának, ugyanakkor az is igaz, hogy pánik nem alakult ki a vendégeknél, akik alapvetően jól állták a sarat. A Roma akcióiban általában sok játékos részt vett, külön kiemelésre érdemes Perrotta, Pizzarro és a szélső védők: Cassetti és Tonetto munkabírása. Gólt azonban nem tudott szerezni a bordómezes gárda, hiába akciózott végig az első negyvenöt percben.

A második félidő pontosan úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött, tehát nyomott a Roma, a Palermo pedig szórványos akciókkal jelezte: teljesen nem tett le a góllövésről. A vendégek részéről elsősorban Miccolira kellett figyelni, míg a Romából Totti előtt adódott helyzet az 55. percben, mikor csak némi kézi segítséggel tudták hárítani a kapitány lövését a tizenhatoson belül a védők. Nagy fordulatot hozott viszont az 57. perc, mikor Rinaudo páros lábbal csúszott oda Brighinek, s a játékvezető kicsit túl szigorúan is döntött, mikor piros lapot adott a játékosnak. A Roma „egykapuzása” innentől kezdve még jelentősebb méreteket öltött, de nem is kellett sokat várni a gólra, mert az 59. percben Taddei szögletét Mancini befejelte Fontana kapujába. A gólban nagy szerepe volt a teljes Palermo védelemnek, hiszen mind a védők, mind Fontana kapus nagyon lemaradt az esetről.

A gól után meg lett volna lehetőség arra, hogy némileg látványosabbá váljon a meccs, ám a Palermo tíz emberrel és gólhátrányban is ugyanúgy futballozott tovább, ahogy addig, azaz csak a védekezésére koncentrált a gárda. A Roma értelemszerűen támadásban maradt, de csak addig jutott el, ameddig az első félidő alatt is: inkább csak letáboroztak a bordómezesek a vendég kapu előtt, helyzetet ehhez képest keveset dolgoztak ki. A hajrá perceiben még kapufát fejelt Mexes, ám végül maradt az 1-0, mely nem mutatja tökéletesen a két csapat közötti különbséget, de a legfontosabbat, a pontokat tekintve a Roma jelezte, nem kiván jobban lemaradni az Inter mögött!

A mérkőzés után így nyilatkozott a tar mesteredző: - "Néha, egy gyorsan elvégzett pontrúgás, még mielőtt a védelem feláll, döntő lehet. Mancini nagyszerű játékos, tudjuk mit tud nekünk nyújtani és Ő be is bizonyítja ezt a Roma mezében. Ezt senki nem kérdőjelezheti meg."
- "Eladás? Ezek azok az ügyek, amik az irodában dőlnek el. Gondolom dolgoznak azon, hogy megtalálják a megoldást."
- "Az első félidőben jól játszottunk, hátul egyenesen kíválóak voltunk. Brighi nagyon jól játszott és Aquilani vagy Pizarro is remek teljesítményt nyújtott. Aquilaninak a sérülése után ez egy remek lehetőség volt, hogy formába lendüljön."- zárta szavai Spalletti.

AS Roma – Palermo: 1-0 (0-0)

Roma, Stadio Olimpico
Vezette: Brighi

Roma: Doni; Cassetti, Ferrari, Mexes, Tonetto; Brighi, Pizarro; Taddei, Perrotta (Aquilani 71’), Mancini (Cicinho 89’); Totti (Vucinic 82’)

Palermo: Fontana; Biava, Rinaudo, Barzagli, Zaccardo; Guana, Migliaccio, Simplicio (Cavani 63’); Caserta (Jankovic 83’), Miccoli (Cassani 62’); Amauri.

Gól: Mancini 59’
Kiállítva: Rinaudo 57’

A Serie A 20. fordulójában reális esély volt arra, hogy az Inter elveszítse a veretlenségét, mivel 70 percen keresztül emberhátrányban játszottak a kék-feketék, mindezt ráadásul a Stadio Friuliban, az Udinese ellen tették. Így is volt azonban elég tartása az együttesnek ahhoz, hogy kihúzza egy 0-0-s döntetlennel, s még azt sem lehet mondani, hogy érdemtelenül vitt volna haza a lombardiai gárda egy pontot.

A meccs első szakaszában határozottan érződött, hogy az Udinese mindent meg fog tenni a siker érdekében, míg a kék-feketék kicsit tompák voltak, nem voltak úgy ráhangolódva a rangadóra, mint ellenfelük. A zebramezesek elsősorban Di Natale révén veszélyeztettek, de volt helyzete az Internek is, amit Cambiasso hagyott ki teljesen tiszta pozícióban a kapuval szemben, hiszen fölé lőtt.

Nagy fordulópontot hozott a 20. perc, amikor Cesar egy percen belül kétszer is jogosan kapott sárga lapot, s mehetett is zuhanyozni. A nagy felelőtlenséget a többi játékos rendkívül felelősségteljesen dolgozta föl, ahogyan már tették ezt Materazziék a Juve elleni kupameccsen is. Az Inter kezdetben csak a védekezésére koncentrált, az egyedüli támadó Ibrahimovics maradt, az Udinese pedig mindent megpróbált, hogy helyzeteket teremtsen, ahogy korábban is tette. Igen ám, de a vendég védelem remekül zárt, a szélről érkező beadásokat különösen magabiztosan hárították el Materazziék.

A második félidőben még több helyzet alakult ki, az Udinese és az Inter is próbálkozott, bár a kezdeményező szerep megmaradt a hazaiaknál. Az idő múlásával viszont egyre többet kockáztatott az Inter, mely nem nyugodott bele a 0-0-s eredménybe, határozottan letámadta a hazai játékosokat, ami nyilvánvalóan nagy energiákat emésztett föl a játékosok erejéből. Az Udinesének voltak is helyzetei a folytatásban, gólt azonban nem tudtak szerezni Di Nataléék.

Roberto Mancini edző a 77. percben Vieirával szilárdította meg a középpályáját, mely azért azt bizonyította, hogy megfelelne a döntetlen is a vendégeknek, amit el is sikerült érniük, abszolút megérdemelten.

A 0-0-s eredménnyel ugyan vesztett két pontot az Inter, ám nem lehet elégedetlen, mert egy nehéz ellenféllel szemben, idegenben sikerült tíz emberrel pontot menteni.

Udinese – Inter: 0-0