kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

BL: Arsenal - Roma 1-0

2009.02.26. 14:52 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Az Arsenal hazai pályán egygólos előnyt szerzett az első mérkőzésen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. Az 1–0-s végeredményt Robin van Persie tizenegyesből szerzett találata alakította ki a 37. percben. A mérkőzés nagy részében az Arsenal irányított, ám többek közt Nicklas Bendtner és Emmanuel Eboué is pontatlan volt a befejezésnél. A visszavágót két hét múlva szerdán rendezik az olasz fővárosban.

Két, a bajnokságban a vártnál gyengébben szereplő csapat találkozott az Emiratesben. A Roma a Serie A 2008–2009-es kiírásának elején volt pocsék formában, míg az Arsenal az utóbbi idők sorozatos döntetlenjei miatt szállt ki a Premier League bajnoki címéért folytatott harcból. A BL-t viszont még megnyerheti mindkét alakulat, igaz, az Arsenal némi előnyhöz jutott a két hét múlva esedékes visszavágóra.

Arsene Wenger együttese kedden Robin van Persie tizenegyesből szerzett találatával 1–0-ra nyert, amivel talán azért várhatja előnyösebb helyzetből a második mérkőzést, mert hazai környezetben nem kapott gólt. Az egygólos hátrány ugyanis nem ledolgozhatatlan…

A találkozón nem játszott a londoniak új igazolása, Andrej Arsavin (mivel a Zenitben már pályára lépett ebben a szezonban, az Arsenal így nem nevezhette őt a BL-re), a csapat azonban remekül teljesített.

Már az első percektől kezdve az Arsenal irányított, ekkor azonban még futotta egy-két kontratámadásra a Roma erejéből, igaz, a vezető találat nem akcióból, hanem büntetőből született meg.

Philippe Mexes a 36. percben csak szabálytalanul tudta megállítani Van Persie-t a tizenhatoson belül. A jogosan megítélt tizenegyest pedig a holland támadó higgadtan értékesítette.

A szünetben, illetve kicsivel később érdekes jelenet történt. Bo Larsen játékvezető már elindította a második félidőt, amikor is Kolo Touré futva megérkezett az öltözőből, és befutott a pályára. Cskahogy ez szabálytalan, hiába volt a kezdőcsapat tagja az elefántcsontparti. Ezért a megmozdulásáért sárga lapot kapott.

Ez volt egyébként az első arsenalos sárga a találkozón. Korábban csak Roma-játékost „jutalmazott” a játékvezető.

A második félidő első negyedórában aztán felborult a pálya. Az Arsenal mindent elkövetett, hogy megszerezze a második gólt, az olasz csapat pedig alig tudott kijönni térfeléről.

Nicklas Bendtner az ötösről állította Föld körüli pályára a labdát, Emmanuel Eboué pedig a kapuval szemben, tíz méterről volt pontatlan.

A folytatásban a Roma rendezte sorait, s jóval kevesebb helyet adott az ennek ellenére jobban futballozó Arsenalnak.

A mérkőzés végéhez közeledve csak az volt a kérdés, hogy tud-e még nagy rohamot indítani a londoni alakulat, vagy meg kell elégednie az egygólos előnnyel. A Roma sansztalan volt az egyenlítésre.

Végül újabb gól már nem született, izgalmas visszavágóra van kilátás.