kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

11. forduló, döntetlen idegenben

2008.11.10. 20:05 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Hiába győzött a Bajnokok Ligájában a hét közben a tavalyi bajnoki ezüstérmes, a bajnokságban ismét a régi formáját mutatta a Spalletti csapat. A Roma Francesco Tottival a soraiban ugyan vezetett az újonc Bologna otthonában, de győzni végül nem tudott, köszönhetően Cicinho utolsó percben szerzett megdöbbentő öngóljának.

Luciano Spalletti edző tartotta magát a 4-4-2-es játékrendszerhez azok után, hogy a Bajnokok Ligájában a Chelsea-t sikerült simán megverni éppen ebben a szisztémában. A védelemben Cicinho, Mexes, Juan és Panucci, a középpályán Perrotta, De Rossi, Brighi és Pizarro, míg a támadósorban Totti és Vucsinics játszhatott kezdőként. Francesco Totti csapatkapitány a 400. élvonalbeli meccsét játszotta római színekben, ami külön rangot adott az estének fővárosi szempontból.

Az összecsapást nem kezdték mindent elsöprő lendülettel a csapatok, pedig a Bolognának is lett volna mit bizonyítania a saját közönsége előtt, különösen úgy, hogy új edző, Szinisa Mihajlovics ült a kispadján. Az első nagyobb helyzetre a 8. percben került sor, amikor Doni védte Marchini lövését, és még szerencséje volt a Romának, hogy a kipattanó játékszert Di Vaio nem tudta jól átvenni. Ez előtt, és ez után viszont a tömény unalom volt jellemző a meccsre, mivel csak a küzdelmes mezőnyjáték dominált. Egyedül a közönség vizsgázott jól, mivel az állandó szurkolásukkal a hangulatra alapvetően nem lehetett panasz.

Az összképet tekintve inkább a Bologna akarata érvényesült, a Roma nem tudta irányítani a játékot, kevesebbet is volt nála a labda, és hiányzott a folyamatosság az együttes játékából. Mindent elmond a találkozó színvonaláról, hogy a Roma első komolyabb helyzetére a 34. percig kellett várni, amikor Totti beadását próbálta kapura lőni - kevés sikerrel - Vucsinics. Bár a félidő második felében picit megélénkültek az események, parádénak ekkor sem tapsolhatott a Stadio Dall'Ara, és ezt már csak azért sem tette, mert a Roma egyre inkább átvette az irányítást.

Ez a folyamat tartós volt, és a szünet után is a Roma maradt a kezdeményezőbb, még akkor is, ha helyzetparádét továbbra sem tudott fölmutatni a Giallorossi. A vezető gólt sok küzdelem és szenvedés után a 68. percben Francesco Totti szerezte meg a jubileumi meccsén. Egy szabadrúgás után a labda Perrottához került, aki a baloldalról készült középre adni, ám a labdája megpattant, és így jutott el szerencsésen a túloldalon álló Tottihoz. A kapitány pedig nem sokat teketóriázott, nagy gólt lőtt a kapus mellett a rövid sarokba .

A gól után a vendégek az eredmény tartására és az idő húzására törekedtek elsősorban, próbálták járatni a labdát, annak reményében, hogy így a Bologna sem tud veszélyt teremteni. Úgy is tűnt, hogy ez a taktika beválik, mivel a Bologna alapvetően erőtlenül próbált váltani, és gólt szerezni, de a ráadás perceiben Cicinho a rivális segítségére sietett. A brazil szélső ugyanis egy jobb oldali Di Vaio beadást ritkán látható csukafejessel juttatott a hálóba néhány méterről. Öngól, 1-1!

Ezzel a Roma ismét vesztett két pontot, és lélektanilag is nagyon rosszul jött, hogy ilyen szerencsétlen körülmények között vesztett pontokat a csapat, még akkor is, ha a játékban nem produkált emlékezeteset egyik gárda sem.

"Nagyon sajnálom ami történt, de nyugodt a lelkiismeretem, mivel nem tudtam mást tenni. Az igazat bevallva, egyszerűen szögletre akartam fejelni a labdát. A bal oldalamon árnyékot láttam és úgy gondoltam, hiba lenne hagyni a labdát tovább szállni. A Bologna csatára már várta a labdát és könnyen gólt fejelhetett volna. Így is úgy is engem hibáztatnak az emberek. Gyors döntést kellett hozzak és rosszúl sült el. Amikor a szerencse melléd áll, akkor minden sokkal egyszerűbb, hiszen például tavaly ilyen nem fordulhatott volna elő." - nyilatkozta Cicinho az eset után.

Bologna – AS Roma: 1-1 (0-0)