kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

Kikaptunk a Juventus-tól is

2008.11.03. 16:03 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Szoros meccsnek indult, ám végül sima, 2-0-s hazai győzelmet hozott a Juventus és a Roma összecsapása, Del Piero és Marchionni góljaival. A torinóiak sorozatban harmadszor nyertek a bajnokságban, s ismét megindultak felfelé, a rómaiak azonban folytatják mélyrepülésüket, aminek a végét egyelőre semmi jel nem mutatja...

A forduló egyik legnagyobb összecsapása ezúttal csak a párharcot vívó felek neve alapján számított rangadónak, mivel mind a Juventus, mind a Roma idei szereplése jócskán elmarad a várakozásoktól, s a tabellán sem állnak előkelő helyen - a Zebrák a 9.-en, a Farkasok holtversenyben a még bennmaradó 16.-on. Amíg viszont a torinóiak kilábalni látszanak a hullámvölgyből, s sorozatban már három - igaz, egygólos - győzelmet is arattak a közelmúltban, addig a fővárosi gárda egyre rosszabb helyzetbe kerül a csapatot sújtó sérülések és az elért eredmények miatt. A hiányzók tekintetében viszont kezd normalizálódni a helyzet, Baptista és Mexes ismét játékra jelentkezett, Totti térdsérülése azonban kiújult, így Spalletti edző rá ezúttal sem számíthatott. A Juventusnál is felépültek többen a meccsre: Camoranesi a padon kezdett, Del Piero viszont a hétközi meccs kihagyása után ismét elfoglalta helyét a csatársorban.

Jó iramban kezdődött a találkozó, ám a kezdeti ismerkedés után meglepetésre a Roma került fölénybe, olyannyira, hogy a félidő feléhez érve a Juve többször is kapuja elé szorult, s csak a szerencsének köszönhetően nem kapott gólt. A vendégek ugyanis egy lecsúszott jobboldali beadás után a kapufát is eltalálták, majd Baptista fejese ment centikkel fölé, Vucsinics elől pedig az utolsó pillanatban mentett Grygera. A torinói vendéglátók ugyanakkor kevésszer tudtak csak elérni Doni kapujáig, s főleg a kevés sikert hozó átlövésekkel próbálkoztak. A 32. percben aztán Del Piero szabadrúgása után Chiellini révén majdnem előnybe került a Juve, ám az olasz védő fejese pontatlan volt és a kapu közepében álló Doni ki tudta ütni a veszélyesen érkező labdát. Hat perccel később viszont megszületett a vezető találat: Del Piero szabadrúgása védhetetlenül zúgott a Roma hálójába, majd a gólszerző röviddel később majdnem duplázott, ám kapáslövése kapu mellé ment.

Az első játékrész hajrája egyértelműen a hazaiaké volt, a fordulás után pedig ott folytatták, ahol abbahagyták. Az első percben még Amauri fantasztikus ollózását lehetett megcsodálni, amit nagy bravúrral védett Doni, rögtön utána viszont Marchionni talált be egy szép kombináció végén , mellyel kétgólosra nőtt a Zebrák előnye. A Roma alaposan megzavarodott az újabb bekapott góltól, a játékosai csak keresték a helyüket a pályán, s bár a hátrány ellenére támadniuk kellett volna, gyakorlatilag ki sem tudtak jönni a saját térfelükről a 60. percig. Helyzetbe kerülni ezt követően sem tudtak egy darabig, ellenben Amauri majdnem belőtte a harmadikat a 67. percben, ám Doni a helyén volt, s hárított.

A Zebrák a rómaiak impotens, ötlettelen és kilátástalan játéka láttán a mérkőzés végére visszahúzódtak, nagyobb teret hagytak ellenfelüknek, ám Baptistáék a második félidőt gyakorlatilag említésre méltó helyzet nélkül hozták le, így a hazai győzelmet az égvilágon semmi nem veszélyeztette. A találkozó végére már teljesen reményvesztetté váltak a Roma játékosai, s igazából semmi pozitívumot nem lehet kiemelni a teljesítményükkel kapcsolatban.

A Juventus végül teljesen megérdemelten, 2-0-ra megnyerte a mérkőzést, ráadásul a bajnokság során először nyert két góllal. A Roma viszont a forduló után még a kiesőhelyek egyikére is visszaeshet, aminek fényében Luciano Spalletti vezetőedző is számolhat állása elvesztésével...

Juventus FC - AS Roma (1-0)
Stadio Olimpico, Torinó
Vezette: Rizzoli

Juventus: Manninger - Grygera (Mellberg 77'), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Marchionni, Sissoko, Tiago, Nedved (De Ceglie 80') - Del Piero, Amauri (Iaquinta 74').

Roma: Doni - Panucci (Cicihnho 58'), Mexes, Juan, Riise - Taddei (Menez 46'), Pizzaro (Okaka 70'), De Rossi, Perrotta - Baptista, Vucsinics.

Gól: Del Piero38', Marchionni 48'.

A Roma szombaton sorozatban ötödik alkalommal kapott ki, ezúttal a Juventus otthonában szenvedett sima, 2:0-ás vereséget.

Ezt követően a vasárnapi tréningen újra megjelentek a szurkolók, akik nem éppen kedves szavakkal illették a játékosokat.

"Nem csak a szurkolók aggódnak és szomorúak a kialakult helyzet miatt, mi is nagyon csalódottak vagyunk. A Juventus meccset követően az öltözőben mindegyik játékos roppant szomorú volt, pedig mindannyian a maximumot adták." - nyilatkozta Spalletti.

"Nyugalmat szeretnénk, habár tudjuk, hogy ezt csak akkor tudjuk elérni, ha jönnek az eredmények."

Az edző számára vízválasztó lehet a keddi, Chelsea elleni BL találkozó és a hétvégi, lassan már kiesési rangadónak számító, Bologna elleni bajnoki mérkőzés.