kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

Serie A, 8. forduló

2008.10.26. 21:52 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Udinébe látogattak a „farkasok”, és Antonio Di Natale büntetőből szerzett góljával már a 10. percben hátrányba kerültek. A jó hazai kezdést még jobb folytatás követte, ugyanis a szünetig még két gólt lőtt az Udinese, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát.

A Roma a második félidőben Francesco Totti révén ugyan szépített, de többre nem futotta erejéből, így nyolcadik mérkőzésén már ötödször kapott ki a fővárosi csapat.

"A büntető döntőnek bizonyult, mert a kispadról is láttuk, hogy a 16-oson kívül történt a szabálytalanság. A játékvezető először jó helyre is mutatott, majd az asszisztense tanácsára ítélt tizenegyest. Ezek az aprónak tűnő dolgok azok, amik megnehezítik az amúgy sem könnyű dolgunkat. Persze a második gól meg azt bizonyítja, hogy sokkal jobban kell játszanunk. Szemmel láthatóan nem jól végeztem a dolgom a héten, hiszen mindenki tudja, hogy az Udinese mindig hosszú labdákkal keresi a csatárait. Nem magyaráztam el eléggé a játékosaimnak. Mostantól tehát teljesen más eszközökhöz kell nyúljak. El kell fogadjuk, hogy nem tudtunk lassan játszani és most ugyanaz történt, mint az Inter ellen. Ha azt látom, hogy a helyzet nem változik semmit, hiszen mindig hasonló gólokat kapunk, akkor meg kell találjam a módját, hogy végre megértsék mit akarok. Biztosnak kell lennem, hogy ez többet nem fordul elő."- nyilatkozta Spalletti.

A meccsről:

A Tottival együtt kiálló Roma számára az elmúlt hetek, hónapok különösen rosszul sikerültek, és a múlt héten hazai pályán az Intertől elszenvedett súlyos vereség után most Udinében kellett volna javítani. Hogy nem sikerült, nem föltétlenül csak a fővárosiak hibája, mert az Udinese ezúttal is azt a remek focit játszotta, amire gyakorta képes, a Di Natale, Floro Flores, Pepe támadótriót pedig nem lehetett tartani.

Ennek megfelelően a hazai gárda már a nyolcadik percben megszerezte a vezető gólt egy tizenegyes révén. Tonetto szabálytalankodott Floro Floresszel szemben, a büntetőt pedig igen magabiztosan hajtotta végre Di Natale: 1-0!

A gólt követően is támadásban maradt a zebramezes hazai tizenegy, és Floro Flores a 15. percben máris megduplázhatta volna az előnyt kis szerencsével. Ami persze késik, nem múlik, és 22. percben egy csodálatos Di Natale indítás után megszületett már a támadó mai találata. A remek előreívelést alaposan elnézte a Farkasok védelme a rosszul kimozduló Doni kapussal egyetemben, ennek eredményeként Floro Flores pedig viszonylag könnyen talált a kapuba kiszorított helyzetből. A félidő további szakaszában a Roma legnagyobb eredménye néhány apró helyzetecske, és időlegesen nagyobb labdabirtoklás volt, de a hazai csapat alapvetően igen könnyedén tartotta meg az eredményt, és a szünet előtt még egy nagy lövése volt Floro Floresnek, amikor védeni tudott Doni kapus.

A szünet után sokáig nem reménykedhetett a Roma, hogy fordítani tud majd, mert az 51. percben Perrotta próbálkozását védte Handanovics, a kontratámadásból pedig Di Natale került nagy helyzetbe, amit nem is hibázott el. A válogatott támadó pontosan kilőtte a hosszú alsó sarkot, és le is zárta a meccset. A folytatásban is inkább az Udinese maradt veszélyes, a Roma nem tudott komolyan gondokat okozni a Zebráknak, akik maximum azt követően aggódhattak kicsit, hogy a hajrához közelítve egy tizenegyest azért kiharcolt a Roma, amit Totti be is helyezett a kapuba.

Ezzel 3-1-re győzött az Udinese, és mivel az Inter nem tudott győzni a fordulóban, jobb gólarányával az észak-olasz együttes vezeti a Serie A-t a nyolcadik fordulót követően. A Roma ellenben válságban van, a csapat játéka kilátástalan, és a komolyabb célokért folytatott harcról lassan lemondhatnak a fővárosi csapat rajongói…

Udinese – Roma: 3-1 (2-0)
Udine, Stadio Friuli

Udinese: Handanovic; Ferronetti (Motta 28), Coda, Domizzi, Lukovic; Inler, D’Agostino, Isla; Pepe, Di Natale (Sanchez 83), Floro Flores (Quagliarella 76)

Roma: Doni; Cicinho, Loria (Pizarro 46), Panucci, Tonetto; De Rossi, Brighi; Taddei (Menez 62), Perrotta, Vucinic (Montella 84); Totti.