kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

reklám

Lezajlott a Bajnokok Ligájának 4. játéknapja!

2007.11.08. 14:50 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Az eredmény: Sporting Lisabon - AS ROMA 2-2

Ha pusztán az eredményt vesszük figyelembe, akkor hoztuk a kötelező 1 pontot és a minimum elvárást teljesitette a csapat. Sajnos a helyzet nem ilyen egyszerű... A vezetést a Roma szereztem meg Cassetti révén, egy óriási átlövés góllal, 4 percre volt szükség ehhez a tetthez. Ezek után a Csapat nem állt vissza, sőt több olyan próbálkozásunk volt a Sporting térfelén erőltette játékot követően, hogy akár duplázhattunk volna az eredményen! Körülbelül negyed óráig tartott a lelkesedés, ezután a hazaiak ritmusváltását nehezen tudtuk csak lereagálni, így az egyenlités is érkezett. 1-1 a 20. perc után. A hazaiak éltek azzal a lehetőséggel, hogy a Roma az egyenlités után is inkább az eredményre próbált koncetrálni, sem pedig a támadójátékra. Ezt a hozzáállást újabb góllal büntette a Sporting. 65 perc játékot követően 2-1 volt az eredményjelzőn, ebben a pillanatban a hazaiak voltak a boldogabbak, hiszen életben tartották a továbbjutást!!! A Roma támadójátéka a végjátékra kezdett felerősödni, és egyre többet kockáztatott a Csapat az egyenlítés érdekében. A végére meglett a második vendég gól is, óriási mázlit követően. Pizzaro lövése után pattant a kapuba a labda, igy a vége 2-2...

Nem lehetünk a játék képere büszkék, sajnos a sok hiányzó sem mentség erre a hibára. A védelemből nem hiányzik sérülés miatt senki, mégis átlagosan 2 gólt beszednek, és a bajnokságban is borzalmas a kapott gól mutatónk! A csoportelsőség halvány reménye, már csak matematikai maradt. A M.U. kiütötte a Kijevet, ezzel biztos továbbjutó. Sok érdekes kérdés merül fel a csapat körül mostanság. Mexes szurkolókkal veszekszik, Spalletti nem hajlandó cserélni a 75-80.percnél hamarabb az állástól függetlenül, és rengeteg esetben a játék képétől is függetlenül. Sok esetben lett volna indokolt a csere, a Mester mégsem cselekedett. Kapus poszton gyenge a csapat, Doni lett brazilia első számú kapusa, de a brazilok nem ezen a poszton termelnek sok száz kiválló játékost. Nem állunk könnyű helyzetben, van egy nagyon nehéznek igérkező, bár már kieső Kijev elleni idegenbeli meccs. Ez alatt a Sporting a már továbbjutó, veretlen M.U.dal méri össze erejét. Jobban kell kijönnük a Kijev elleni meccsből mint a Sporting fog a vöröskkel vívott harcból. Akkor továbbjutottunk! Ha esetleg a Sporting meglepi a kevésbbé fontos meccsei gyakran betliző M.U.t, és mi is nyerünk, akkor Romában dől majd el a csoportelsőség sorsa, az utolsó fordulóban. Ennek én nagyon örülnék, bár bizonytalan vagyok a Kijevi sikert illetően. Bizom abban, hogy a visszatérő sérültek javitanak majd a csapatjátékunkon, és abban is hogy Spalletti jobb belátásra tér a cseréket illetően. Télen érkezhetnek csatárok, remélem kapus is fog érkezni, de ennek kicsi az valószinűsége. Van egy bajnokik a Cagliari ellen vasárnap este, TV-s meccsen, Rómában, egy magabiztos siker sokat lenditene a mostani morális problémákon!