kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

AS Roma - FC Basel 2-1

2009.12.04. 09:59 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Tegnap az AS Roma csapata bebíztosította továbbjutását az Európa Liga 2009/2010-s kiírásában. A csapat harmatosan kezdte a mérkőzést, majd a svájci vezetést követően nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt és átvette az irányítást, majd megfordította a mérkőzést. A legfontosabb, hogy tavasszal is az Európai kupaporondon szerepel majd a csapat.

A forduló előtt első helyen álló Basel a 18. percben Benjamin Huggel fejesével megszerezte a vezetést Rómában. A hazaiak nem sokkkal később egyenlítethettek volna, ugyanis Simone Perrotta vezethette kapura a labdát, de hosszan tolta meg és már nem tudta átemelni a kifutó kapus fölött.

A 32. percben aztán sikerült az egyenlítés: Francesco Tottit leránották a tizenhatoson belül, a tizenegyest pedig a csapatkapitány a kapu bal alsó sarkába lőtte (Stefan Wessels jó irányba vetődött, hozzáért a labdához, de nem tudta kiütni).

A mérkőzést a montenegrói Mirko Vucsinics döntötte el, aki az 58. percben tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt.

Ezzel nyert a Roma és átvette a vezetést a csoportban, sőt tovább is jutott, mert ugyan a Basel és a Fulham is megelőzheti még az olaszokat, de mind a két csapat egyszerre már nem. Geráék továbbra is a harmadik helyen állnak, és akkor juthatnak tovább, ha az utolsó fordulóban nyernek Bázelben.