kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

AS Roma - Sampdoria 2-0

2009.01.15. 19:35 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Teljessé vált az olasz labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának eredménysora, miután a nagy eső miatt tavaly októberben félbeszakadt és most bepótolt Roma–Sampdoria találkozót a hazaiak 2–0-ra megnyerték. A „farkasok” mindkét gólját a brazil Júlio Baptista szerezte. Az így megszerzett három ponttal a Roma a nyolcadik helyre jött fel a tabellán. Az Olasz Kupában is rendeztek egy mérkőzést szerdán, ezen a Juventus 3–0-ra megverte a Cataniát.

Érdekes módon, szabadrúgással folytatódott a találkozó, mely a Rómára zúduló hatalmas égi áldás miatt szakadt félbe a 6. percben még október végén. Az újrakezdést követő percekben a Sampdoria volt aktívabb, az egykori csapata ellen játszó Antonio Cassano és társai többször eljutottak a hazaiak tizenhatosáig, gólt azonban nem tudtak szerezni.

Nem úgy a Roma, mely az első komolyabb lehetőségéből megszerezte a vezetést. Ez a lehetőség egy jó helyről járó szabadrúgás volt, amit a sérüléséből lábadozó Francesco Totti távollétében Júlio Baptista végzett el, méghozzá pazarul, Luca Castellazzinak esélye sem volt a jobb felső sarokba vágódó labda védésére.

A gól megfogta a Sampdoriát, a 32. percben például két menteni igyekvő genovai védő terítette le egymást, a szabadon maradó labdát így Baptista lőhette kapura, de Castellazzi ezúttal megnyerte a brazillal szembeni „csatáját”.

A 42. percben a Fenevad becenevű római gólpasszt adhatott volna, de lágy ívelése után Rodrigo Taddei kapáslövését védte a kapus. A „farkasok” támadtak tehát, de azért Paolo Sammarco nagy helyzeténél meghűlt a vér a hazai szurkolók ereiben, a vendég játékos 6 méterről nem sokkal lőtt mellé.

A második félidőben a Samp ahelyett, hogy nagyobb erőkkel támadott volna, még inkább visszaesett, alig volt a vendégeknél a labda.

A mezőnyfölényét az 53. percben váltotta újabb gólra a Roma, ismét csak Baptistának köszönhetően, aki két védőt csapott be, mielőtt a bal alsó sarokba lőtt volna. Több mint fél óra volt még hátra ekkor, ám a Sampdoria reménytelen játékát elnézve nem volt könnyelmű kijelenteni, hogy eldőlt a mérkőzés.

Nem is hozott fordulatot a találkozó, a Roma könnyedén szerezte meg a három pontot, amivel a tabella 8. helyére ugrott.

"Ez a meccs azért volt fontos, mert ezzel folytatni tudtunk a felzárkózást a bajnoki tabellán. Láttam a játékosaimon, hogy készen állnak a megmérettetésre és megtesznek mindent a siker érdekében." - nyilatkozta Spalletti.

"Baptista? Remek játékos, aki bárhol képes játszani, ahol csak kérem. Fizikailag roppant erős és most is bebizonyította, hogy remek tagja a csapatnak. Taddei? Már nem tud 90 percet végigjátszani, mert a lábai nem bírják már, bár amíg a pályán volt, jól játszott. Pizarro? Talán a meccs egyik legjobb játékosa volt, főleg amikor a labda nála volt. Artur? Bebizonyította, hogy amikor rotálásra van szükség, akkor készen áll arra, hogy a maximumot nyújtsa nekünk." - fejezte be Spalletti a sajtótájékoztatót.

Roma–Sampdoria 2–0