kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

Kupa továbbjutás

2008.12.18. 10:06 | Szent.J. | Szólj hozzá!

A másik szerdai mérkőzésen a Roma hazai pályán a csereként beállt Mirko Vucsinics 83. és 86. percben szerzett góljaival 2–0-ra győzött a Bologna ellen. Az első helyzetre a 12. percig kellett várni, amikor Vincenzo Montella csavart a kapu bal oldala mellé.

Rögtön ezután a Bologna szerezhetett volna gólt, ám Massimo Marazzina lövése elkerülte a kaput. A félidő hátralévő részében a Roma dominált. A hazaiak folyamatosan nyomás alatt tartották a vendégek védelmét, ám fölényüket nem tudták gólra váltani.

A játékrész végén ráadásul a Bologna villant, amikor egy legurított szabadrúgást Cesar tűzött kapura, ám a lövés középre ment, és kiütötte a kapus. Az ezt követő két vendégszöglet veszélytelen volt. A második félidőben a Bologna hálóőre, Roberto Colombo bravúrt bravúrra halmozott, a Roma pedig egyszerűen képtelen volt betalálni.

Julio Baptista kimaradt helyzete után Vucsinics beállásával élénkült meg ismét a hazaiak játéka. A montenegrói játékos több kimaradt helyzetet követően a 83. percben talált be először, amikor egy bal oldalról érkező átadást után kiszorított helyzetből Colombo lába között lőtte a kapuba a labdát.

A végig nagyszerűen helytálló Bologna eddig bírta a nyomást, a 86. percben pedig a kegyelemdöfést is megkapta, amikor egy hatalmas védelmi hiba után Vucsinics csente el a labdát, és a kapus mellett a bal alsóba passzolt. A továbbjutó Roma az Inter–Genoa párharc győztesével játszik a következő fordulóban.

"Az első félidőben a Bologna nagyon megnehezítette a dolgunkat. A srácok elég jó teljesítményt nyújtottak és külön szeretném kiemelni, hogy Vucinic miként ünnepelte a góljait, mert a múltkor a meccs hangulata nagy hatással volt rá."- nyilatkozta Spalletti a Datasport-nak. "Szeretnénk úgy játszani, hogy újra sikerüljön 11 meccses győzelmi sorozatot produkálni, persze ahogy a Bologna ellen is láthattuk, vannak ellenfelek is a pályán, szóval ez sosem olyan egyszerű." - hangsúlyozta az olasz tréner.