kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

2008.11.27. 14:59 | Szent.J. | 1 komment

A borzasztóan rossz kezdést követően a Roma akár a csoportját is megnyerheti a Bajnokok Ligájában, miután a Farkasok 3:1-re nyertek idegenben és a Chelsea csak 1:1-et ért el Bordeaux-ban.

"Mindig mondtam, hogy a csapatom technikásabb és ezt most be is bizonyították. Örülök a kialakult helyzetnek. A Kolozsvár remek játékosokból áll, akik igen technikásak, azonban sokat futottunk és minőségi játékot mutattunk be, így megérdemeltük a győzelmet. Voltak hibáink, de az előnyünk növelésére is volt számos lehetőségünk."- nyilatkozta a meccs után Spalletti.

Matteo Brighi eddig a meccsig soha nem volt eredményes BL találkozón, most azonban rögtön duplázni tudott, mellette pedig még Francesco Totti szerzett egy csodálatos gólt szabadrúgásból. "Brighi nagyon jól játszik és ma este is rengetegszer futott fel a támadásokkal. Ez is azt mutatja, hogy milyen remek fizikai és szellemi állapotban van a srác."

A Roma jelenleg vezeti a csoportját és a Bordeaux ellen egy döntetlen is elegendő lenne a továbbjutáshoz, azonban egy esetleges vereséggel még ki is eshetnek. "Minden azon múlik, hogy hogyan állunk hozzá. Én örülök a kialakult helyzetnek, mert szeretem az olyan csapatokat, melyek nyíltsisakos futballt játszanak és ez most elősegítette az élre állásunkat. Tavaly nem volt sokkal jobb azoknak a csapatoknak, melyek az első helyen jutottak tovább, azonban mi ettől függetlenül örülnénk annak, ha sikerülne. Azt hiszem most már biztonsággal kijelenthetjük, hogy a krízis elmúlt, azonban Róma olyan város, ahol könnyen úrrá lesz a túlzott optimizmus, ezért nem szabad elszállnia senkinek."

"A pályán számos remek passzt láttam Perrotta, Baptista és Totti között, azonban van mit fejlődni még."

A poraiból feltámadni látszó Roma Kolozsváron lépett pályára, ahol a továbbjutás reménye mellett a románoknak való visszavágás is fűthette Tottiékat. Emlékszünk még, a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában éppen Cluj tudott szenzációt keltő győzelmet aratni az olasz fővárosban, mely után a Farkasok rég nem látott mélységekig zuhantak fejben és játékban egyaránt.

A szerdai estén a Roma kezdőjéből egyedül a lázas Vucsinics hiányzott, aki csak a padon kezdett, társai viszont a szokásos összetételben és hadrendben vágtak neki az összecsapásnak. Amely aztán remekül is indult számukra, hiszen előbb Brighi talált be, majd bő húszpercnyi játék után Totti is bevette a román kaput egy szép szabadrúgásból.

A hátrányban futballozó hazaiak ellenben nem adták fel, jutalmuk egy szépítő gól lett a harmincadik percben, s bár a szünet előtt volt néhány jó lehetőségük egyenlíteni, végül maradt az 1-2-es állás a szünetben. A folytatásban a kolozsváriak tovább próbálkoztak az egalizálás érdekében, a Roma azonban állta a sarat, majd a 64. percben Brighi újabb góljával eldöntötte a találkozót. Az olasz középpályás nevéhez a mérkőzés előtt eddig egyetlen BL találat sem fűződött, az este így számára duplán örömteli lehetett. A Cluj a harmadik bekapott gól után lelkileg megtörni látszott, s bár ment előre, nem tudott szépíteni a lefújásig.

A 3-1-es győzelme a találkozó végeztével aztán nem csak három pontot ért a Romának, hanem a csoportjában az első helyet is, a Chelsea ugyanis Bordeauxban 1-1-re végzett, s visszacsúszott a második pozícióba. A továbbjutás eldöntése ezek után az utolsó körre marad, ahol a Farkasok a francia együttest látják vendégül, a londoniak pedig otthon biztosíthatják a helyüket a legjobb 16 között a kiesett Kolozsvárral szemben.

Cluj - AS Roma 1-3 (1-2)

Gólok: Y Kone 30' ill. Brighi 11', 64', Totti 22'.

Cluj: Stancioiu; Alvaro Pereira, De Sousa, Cadu', Panin; Muresan, Dani (Peralta 73'); Juan Culio, Trica (Deac 85'), Dubarbier (E Kone 70'); Y Kone.

Roma: Doni; Cassetti, Juan, Mexes, Tonetto (Riise 87'); Taddei, De Rossi, Perrotta (Pizarro 90'), Brighi; Totti (Vucinic 81'), Baptista.