kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

2008.11.17. 15:05 | Szent.J. | 1 komment

Júlio Baptista fejesgóljával diadalmaskodott az AS Roma az óriási érdeklődés övezte vasárnap esti római derbin, a Serie A 12. fordulójának zárómeccsén.

Mauro Zarate és Mirko Vucinic villanásai az első félidőben nem gyümölcsöztek gólt, de a fordulás után a Copa-América-győztes brazil megszerezte a hőn áhított vezetést a Farkasoknak. Cristián Ledesma a 66. percben, Simone Perrotta húsz perccel később jutott a kiállítás sorsára. A Lazio emberhátrányban is egyenrangú ellenfele volt a Romának (Pandev és Lichtsteiner is nagyon közel állt a gólhoz), a bordó-sárgák pedig életveszélyes kontrákkal operáltak, végül maradt az 1-0.

Az első negyedórában csak kóstolgatták egymást a felek, pedig élményfocira és gladiátorharcra készült az Örök Város mindkét fele.

Aztán a Sasok gólfelelőse, Mauro Zarate ébresztette fel a nézőket, Pandev felívelését kapásból küldte az oldalhálóba a 15. percben, igaz közben már a partjelző is magasba emelte zászlaját. A bordó-sárgáknál Mirko Vucinic vette fel a kesztyűt, Christian Panucci beadását fejjel a kapu bal alsó sarka felé csúsztatta, Juan Pablo Carrizo kapus nem mindennapi bravúrral hárított szögletre. Ez volt az első félidő legnagyobb lehetősége.

A Lazio házi góllövőlistájának éllovasa, Zarate továbbra is sakkban tartotta a Spalletti - legénység védelmét, de mattolni nem tudta a Farkasokat, ahogy Vucinic sem a Lazio-t távoli lövésből. A Roma erejéből még egy felejthető Baptista-bombára futotta a játékrész végén, Francesco Totti első félidei teljesítménye elmaradt a várakozásoktól.

A térfélcsere után megint egymásnak estek a csapatok, s az 50. percben Totti baloldali beadását Júlio Baptista csúsztatta a hosszú alsó sarokba, úgy, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. 1-0! Egy percre rá a túloldalon Zarate közeli bólintását paskolta a léc fölé Doni kapus.

A 65. percben Pandev sistergős lökete zúgott el húsz centiméterrel a jobb kapufa mellett, de egy minutummal később foghatta a fejét Delio Rossi mester, alapembere, az argentin középpályás Cristián Ledesma begyűjtötte második sárga lapját is (az elsőt Totti felöklelésért a másodikat Baptistát gáncsolásáért kapta), így tíz emberre fogyatkozott a Lazio!

A Sasok emberhátrányban is egyenrangú ellenfelei voltak a Romának, négyszer is egyenlíthettek volna, de a bordó-sárgák is életveszélyes kontrákkal operáltak.

A Lazio az utolsó húsz percben mindent egy lapra feltéve rohamozott, s Rocchi valószínűtlen ívű ágyúzása Donitól akár be is mehetett volna. A kinyíló világoskékeket De Rossi büntethette volna meg, Carrizo azonban fogta lövését. A hajrában az egyik oldalon Pandev, a másikon a Totti-t váltó Menez is ziccert rontott. Lichtsteiner fejese után is elmondhattak egy imát Mexes-ék, végül maradt az 1-0. Szeptember 28. után nyert újra a Spalletti - csapat az olasz élvonalban, s éppen az ősi rivális ellen, amely ezzel együtt emelt fővel vonulhatott le a pályáról az Olimpicóban.

100. győzelmét ünnepelte Luciano Spalletti a Roma kispadján a tegnap este a Lazio elleni városi rangadón.

"Kulcsfontosságú volt, hogy a csapat remek egyensúlyban volt, kellőképpen határozottak voltunk és mindenekfelett szereztünk egy csodálatos gólt."- nyilatkozta Spalletti a meccs után.

"Nem hiszem, hogy féltünk a győzelemtől. Inkább a Lazio volt az, amelyik remekül váltott ritmust és nagyon gyorsan kezdte járatni a labdát. Nagyon nehéz volt őket követni."

"Remélem, hogy a problémák végre eltűnnek és a srácok rájönnek arra, hogy ez a teljesítmény elég ahhoz, hogy bármelyik csapattal szemben esélyünk legyen. Sajnos, amikor a problémák utat ásnak maguknak és elburjánzanak, akkor úgy érzed, hogy minden ellened van és ez nagyon veszélyes. A szurkolóink egész héten mellettünk álltak és a meccsen is odaadóan biztattak bennünket."

David Pizarro hiányában Spalletti újra a rombusz megoldást választotta, elől pedig Vucinic és Totti szerepeltek.

"Szeretem azt a stílust, amelyik több szabad területet hagy a csatároknak elől. A rendelkezésemre álló játékosok és azok jelleme határozta meg a választásomat. Vannak olyan új arcok, mint Baptista és Menez, akiket ismerni kell és látni kell edzésen. Baptistának ez az eredeti posztja. Tud csatárként játszani, de a bal és a jobb oldal között is, azonban legjobban középen érzi magát irányítóként. Nagyon jól mozgatta a csapatot és közben remekül fogta Ledesmat."

Julio Baptista elárulta, hogy a városi rangadón megtalálta a számára legideálisabb posztot a Romában.

"Ez egy nagyon fontos győzelem számomra, de mindenekfelett az egész csapat számára és reméljük, hogy ez a siker újabb nagy lökést ad."- nyilatkozta Baptista a mérkőzés után.

"Itt érzem magam a legjobban és itt tudok a legtöbbet segíteni a csapatnak. Az egész csapat támogatott és nélkülük nem szerezhettem volna meg ezt a roppant fontos gólt. Szerintem abban voltunk jobbak, hogy a csapat nagyon együtt volt és nagyon akartunk nyerni."

Baptista a gólját követően a kispad felé mutatott az ott ülő Cicinho-ra és neki is ajánlotta a gólját.

"A csapattársaimnak és a szurkolóknak ajánlom ezt a gólomat, hiszen olyan ez a csapat, mint egy család."

AS ROMA - SS LAZIO 1-0 (0-0)
Stadio Olimpico, 60 ezer néző, vezette: Rocchi.

ROMA: Doni - Panucci (Cassetti, 78.), Juan, Mexes, Tonetto - Baptista, De Rossi, Brighi, Perrotta - Vucsinics (Taddei, 89.), Totti (Menez, 75.). Vezetőedző: Luciano Spalletti.

LAZIO: Carrizo - Radu, Siviglia, Rozehnal, Lichtsteiner - Ledesma, Brocchi, (Dabo, 81.) Mauri (Meghni, 60.) - Pandev, Rocchi (S. Inzaghi 84.), Zarate. Vezetőedző: Delio Rossi.

Gólszerző: Baptista (50.)
Sárga lap: Tonetto (6.), ill. Ledesma (7.), Radu (54.), Lichtsteiner (56.)
Kiállítva: Perrotta (86.), ill. Ledesma (66. második sárgával)