kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

2008.09.21. 10:17 | Szent.J. | 1 komment

Az AS Roma labdarúgócsapata első győzelmét szerezte az olasz élvonalbeli bajnokság harmadik fordulójában a Reggina ellen a Stadio Olimpicóban szombat este, a Farkasok 3-0-val intézték el a kiesőjelölt dél-olaszokat. A gólokon Christian Panucci, Alberto Aquilani és Simone Perrotta osztozott.

A rómaiak továbbra is a Juan-Mexes védőpáros és a falkavezér Francesco Totti nélkül kezdtek, először szerepelt az első perctől kezdve a francia válogatott hatalmas tehetsége, Jérémy Ménez. A Reggina hívei a Di Gennaro-Corradi duótól várták a gólokat.

Az első félidőben Aquilani és Ménez távoli lövésein kívül nem sokszor kellett talpra állnia a Farkasok elszánt szurkolóinak, hátul Doninak is csak alig-alig kellett játékba avatkoznia.

A félidő legvégén, lélektanilag a legjobb pillanatban aztán megszerezte a hőn áhított vezetést a fővárosi csapat, nagy kavarodás után Taddei tálalt az alapvonal mellől Panuccihoz, aki másfél méterről kotort a hálóba. Akárcsak a Kolozsvár ellen, ezúttal is a védő törte meg a gólcsendet, de valami azt súgta, hogy ezen az estén nem lesz hiábavaló erőfeszítése...

Nagy harci kedvvel jöttek ki a pályára a szünet után a római gladiátorok, s ami Vucsinicsnek a 48. percben nem jött össze, az sikerült Aquilaninak.

A válogatott középpályás remekül tört be a behátráló védők asszisztálása mellett a tizenhatosra, majd 15 méterről szenzációs gólt ragasztott a jobb felső sarokba.

A folytatásban Ménez, Vucsinics, és Aquilani egyéni akciói tartották rettegésben a reggióakat, de a helyükre érkező Perrotta, Totti és Cicinho sem vallott szégyent.

Éppen előbbi két játékos adta meg a kegyelemdöfést a Szatmári Loránd játékjogát birtokló vendégeknek:

A 93. percben Totti 21 méterről kapura bombázott szabadrúgásánál teljesen szétnyílt a sorfal, s Campagnolo kapus ugyan üggyel-bajjal hárított, a kipattanóra azonban Perrotta érkezett, s tíz méterről a jobb alsó sarokba tüzelt.

ROMA-REGGINA 3-0 (1-0)
Róma, Stadio Olimpico, Vezette: Gervasoni.

ROMA: Doni - Cassetti, Loria, Panucci, Riise - De Rossi, Brighi - Taddei, Aquilani (Cicinho 87.), Menez (Perotta 68.) - Vucsinics (Totti 77.). Vezetőedző: Luciano Spalletti.

REGGINA: Campagnalo - Lanzaro, Valdez, Cirillo, Costa - Vigiani (Ceravolo 63.), Barreto, Carmona, Barilla (Halfredsson 84.) - Corradi - Di Gennaro (Brienza 46.). Vezetőedző: Nevio Orlandi.

Gólszerző: Panucci (45.), Aquilani (50.), Perrotta (93.)
Sárga lap: Valdez (10.), Lanzaro (55.)