kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

Címkék: olasz kupa sampdoria negyeddöntő cassano mexes

A Roma szurkolói lelkendezhetnek, hiszen a jelenlegi gárdára valóban igaz, hogy nagy csapat, mely bármely pályán, bármely körülmények között megállja a helyét. A bordómezesek ezt Genovában bizonyították szerdán, ahol a meccs nagy részében emberhátrányban kellett futballozniuk a Sampdoria ellen, ám ezt a körülményt is tudta kezelni Spalletti együttese, s 1-1-es döntetlennel utazhat haza. Ezzel az eredménnyel pedig jelentős esélye maradt Romának a továbbjutásra, hiszen a jövő heti visszavágót már az Olimpicóban rendezik.

A Roma kezdőcsapatában hosszú hónapok után újfent kezdőként kapott helyet Alberto Aquilani, az ellenfélnél pedig ott volt a kezdőcsapatban az egykori római Cassano. A botrányhős csatárnak a bajnokságban még nem sikerült szembekerülnie korábbi csapatával, most viszont máris főszereplővé lépett elő, hiszen egy ellene elkövetett szabálytalanság után állította ki a játékvezető Mexés-t a 17. percben második sárga lappal. Ez az esemény azonban nem rázta meg a Romát, mely a későbbiekben is tudott veszélyesen támadni, voltak nagy gólhelyzetei. A Samp sem volt persze tétlen, Cassano és Delvecchio is megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak, a túloldalon Vucsinics volt rendkívül pontatlan a félidő vége előtt egy ziccerben.

A mérkőzés során több olyan játékvezetői ítélet volt, mely vitára adott okot, s bár az esetek többségében a bírónak volt igaza, a második félidőben a gólhelyzetben kiugró Bonazzolit bizonyosan tévesen állította meg Morganti. A vezetést végül a Sampdoria szerezte meg a számos gólhelyzetet követően, viszont nem egy parádés támadás vezetés révén, hanem egy távoli Ziegler lövésből a 62. percben, mely 25-ről a hosszú sarokba jutott.

A Romának ebben a helyzetben is volt válasza, mert hét percre rá Mancini a saját térfeléről indította Vucsinicset, aki kiszorított helyzetből is pontosan tudott célozni, s parádés gólt lőtt a hosszú sarokba. A későbbiekben a kiállítás határára jutott Cassano helyére Caracciolo állt, aki előtt még voltak helyzetek, hogy megnyerje a meccset a Sampdoriának, ám végül egyiket sem használta ki, s maradt az 1-1, mely a Romának kedvez a visszavágó előtt.

Spalletti véleménye a meccsről: "A srácok remekül játszottak különösen úgy, hogy egy igen jó csapattal álltunk szemben. A piros lap még jobban megnehezítette a helyzetünket, de végül sikerült tartani a ritmust és megtartottuk az egyensúlyt, pedig nem volt könnyű az emberhátrány miatt. Nagyon bátran játszottunk, de jobban szerettem volna, ha nyerünk, hiszen minden lehetőségünk meg volt rá. Azonban figyelembe véve a mérkőzés képét úgy gondolom, hogy ezt az eredményt is el lehet fogadni."

Sampdoria – AS Roma: 1-1 (0-0)