kommentek

• Szent.J.: Man. City 6 milliós ajánlatát utasította el ma az AS Roma, Marquinhos játékjog... (2013.01.30. 20:49) De Rossi a PSG játékosa lesz?

címke

a (7) as (3) asroma (6) bajnokok (3) baldini (3) foci (4) inter (5) kupa (5) milan (3) olasz (5) olaszország (3) roma (15) sabatini (3) serie (7) stekelenburg (4) totti (12) zeman (6) címkefelhő

I. forduló 2007.augusztus 25.-26.

2007.08.30. 13:28 | Szent.J. | Szólj hozzá!

Szombaton délután kezdődött az olasz élvonal 2007/08.as idénye.

A Lazio otthon fogadta a Torino csapatát. A romai gárda volt az esélyese ennek a találkozónak, mivel a kisebb torinó csapat tavaly alig maradt az első osztályban, mig a Lazio Bajnokok Ligája selejtező helyen végzett, ennek ellenére a Lazio vezetést kétszer is egyenlitő észak olaszok megérdemelten szereztek pontot az első fordulóban.
A végeredmény Lazio - Torino 2-2.

A második szombati meccs, a Juventus visszatérése volt az élvonalba, otthon fogadták a Livorno csapatát. Szinvonalas első félidőt követően a Juve magabiztosan őrizte 1-0 ás előnyét, majd a második játékrészben, kiadós szerencse mellett még 4 gólt szórtak. Volt büntető, volt megpattanó "mazsolagól", és volt a régi Juventust idéző gyönyörű támadás egyaránt. A végére szépiteni tudott a vendég csapat, bár ez a súlyos vereség nem tükrözi a két csapat közötti erőviszonyokat. Ami egyértelműen látszott, a Juve sok értékes játékost igazolt a világsztárjai mellé, igy komoly esélyese az idei kiirásnak!
A végeredmény Juventus - Livorno 5-1.

Vasárnap aztán beindult a nagyüzem. A bajnok Inter otthon fogadta a nagy reményekkel kezdő Udinese csapatát. Langyos ki meccsnek indult, az Inter könyedén szerezte meg a vezetést, és kicsit rá is aludt a szünetben. A második játékrészt gyorsan feldobta a milánói kapus kiállitása, ami teljesen jogos volt, egy elkerülhető szabálytalanság után. Így az Udinese rohamos támadásai a második félidő végére meghozta az eredményt. A hosszabbitás perceiben egyenlitett a vendég gárda.
A végeredmény Inter - Udinese 1-1.

A Milan a második és egyben idén újjonc genovai csapat ellen kezdett idegenben. A mérkőzésről a Milan szurkolók ki voltak zárva, egy 1994-es eset miatt, igy a fél stadion csöndben nézte a magabiztos vendég szereplését. A szünetben már 0-3 volt az eredményjelzőn. Bár a genova megilletődve játszott a BL trófeát elhóditó Milan ellen, de az első félidőben mutatott játék alapján, teljesen megérdemelt volt a milánóiak vezetése. Az öltözőben a hazai gárda komoly fejmosást kaphatott hiszen a második félidőt egyértelműen uralták, a már magabiztos előnyben játszó Milannal szemben. Meggyőző genovai játék nem hozott gólt. A milánóiaknak viszont komolyabban kell majd játszani a pénteki Europai Szuperkupa döntőben, ha győzni szeretnének. Per pillanat viszont az is elképzelhető hogy elmarad a pénteki döntő, a szomorú Sevillai haláleset miatt.
A végeredmény Genova - Milan 0-3.

A zárómeccsen, Palermoban lépet pályára a Roma. Az első fél órában dülőrre vitte a dolgot a fővárosi csapat, lendületesen és meggyőzően játszottak, 0-2 után azonban visszavett a csapat, de ez is elég volt a 3 pont megszerzéséhez. A rózsaszinűeket kicsit meglepte a rohamosan kezdő, bajnoki cimre törö farkasok játéka, csak későn tudtak magukhoz térni, és az eredményen már nem tudtak változtatni. Ha a Roma tudja tartani ezt a meggyőző játékát, akkor a Juve, Inter, Milan, hármas mellé felzárkózva komoly esélyei lehetnek a bajnokság végére is, egy szép eredmény elérésére. Bár a sorsolás igen kemény, és a BL főtábla is sokat ki fog venni, de a rengeteg új igazolással, és a kemény munkával eljuthatnak a farkasok olyan magaságokba amiről csak álmodni mernek a szurkolók!
A végeredmény Palermo - Roma 0-2.